Opinii de la clienții magazinului online chicco.ro

chicco.ro

Nota: 9,19 / 10 de la 4.751 de clienți verificați

Notă magazin

9,19 / 10

Ne recomandă

93,71%

de la data înscrierii magazinului în program (06-05-2019)

Imagini atașate de clienții magazinului


Imagine recenzie
Imagine recenzie
Imagine recenzie
Imagine recenzie
Imagine recenzie
Imagine recenzie
Imagine recenzie
Imagine recenzie
Imagine recenzie
Imagine recenzie

Ultimele opinii adăugate de clienții chicco.ro

Retur extrem de dezavantajos pentru client. La un produs pe care am dat 400 am platit retur 110😠

RATING:

Cutia a fost deschisa.Am mai patit asa la comanda trecuta la un produs.Avand in vedere ca eu doream sa il fac cadou.
Imagine recenzie

RATING:

😐

RATING:

Produsul este tare instabil

RATING:

Mi s-a trimis caruciorul cu breteaua de la geanta rupta si nu mi s-a inlocuit
Imagine recenzie Imagine recenzie

RATING:

Culoarea nu era ca cea din pozele de pe site. Instrucțiunile nu sunt clare.

RATING:

Procedura de retur e foarte complicata. Desi, e pagina de retur pe site, nu functioneaza. Comanda de returnat nu apare in lista, deci nu pot sa fac returul. Le-am scris mail si mi-au trimis un formular de retur in pdf. Trebuie sa gasim un centru de printare, sa-l printam si sa-l completam si apoi sa chemam noi un curier sau sa ducem produsul personal la depozitul lor. Foarte anevoios.

RATING:

Comanda a fost livrata incomplet dar taxata ca si cik era corecta! Am fost sunata ca nu sunt anumite prpduse in cos pe care nu le comandasem oricum(am verificat ulterior comanda) pe foaie de comanda apare un produs pe care nu l am comandat dar nici in comanda nu se regaseste, ambalajul deteriorat, ambalajul si recipientele prpduselor foarte deteriorat si murdar,produsele nu imi dau deloc incredere ca pot fi folosite pentru nou nascuti

RATING:

Am dat comanda pe 25.09 de cateva produse si nici pana acum nu a ajuns comanda, desi am fost contactata de un angajat sa mi spuna ca nu exista pe stoc marimea pe care am comandat o si sa imi puna un alt model. Nimic in neregula, doar ca asta s a intamplat acum cateva zile si tot nicio urma de comanda. 😐

RATING:

Am comandat suzete atat roz cat si albastre si mi-au fost trimise doar suzete roz!! Cum credeti ca as putea sa le folosesc la bebelusul meu care este baietel?😠

RATING:

Nu raspunde nimeni la mail sau telefon pt retur😠

RATING:

Am comandat un produs si nu am fost contactata telefonic pentru a fi anuntata ca marimea respectiva nu mai este pe stoc desi comanda era lansata in special pentru acea geaca . Am primit doar o comanda incompleta si banii returnati in cont.😞

RATING:

Nu îmi place faptul ca nu am primit toate informațiile cerute nici pana în ziua de astazi. Am trimis mail și a fost ignorat. Încă un lucru, nu se găsesc toate produsele pe site si nici informatii despre când o sa revina in stoc nu găsesc.

RATING:

Produsele primite,mai exact produse de îngrijire bebeluși ,aveau ambalajele cu praf și murdare de ceva negru.Aveau mai multe etichete de preț pe ele aspect neplăcut deoarece doream sa le ofer cadou.

RATING:

Comanda a fost plătită online insa a ajuns cu statusul ramburs, ceea ce a creat o situatie tensionata si de agresivitate a curierului. A fost o experienta foarte neplacuta. Neatenția procesarii comenzii si faptul ca lucrati doar cu o anumita firma de curierat m au convins ca nu e magazinul potrivit pentru mine.

RATING:

Mi-au trimis o alta culoare decat cea comandata😐

RATING:

Nu merge linkul de urmărire comandă, nu merge sa mi resetez parola, nu am primit nr tracking awb..

RATING:

😞😐

RATING:

Foarte lent in operarea comenzii, iar cei din call center sunt foarte slab pregătiți. Nu stiu să rezolve problemele si nici nu vine in sprijinul clientului. Prețul la așa spusele reduceri era aproximativ identic cu cel din Italia la preț întreg.😞😠

RATING:

Am comandat o cădiță și am fost sunată de personalul magazinului să-mi spună ca cea comandată este expusă. Mi s-a oferit varianta o altă culoare, un gri mai închis. Din păcate nu s-a specificat ca nu are roți, așa cum era dotată cea comandată. Așadar, de fapt nu era același produs, dar o altă culoare. Am sunat să specific asta și am cerut dacă se poate să mi se trimita roți și feedback ul a fost ca nu se potrivesc cele de la modelul comandat. Mi s-a oferit opțiunea de a returna și asta am făcut. Ulterior pe site am văzut ca mai exista o altă culoare, albastru, care avea roți. Nu am primit această sugestie, doar varianta retur.

RATING:
This gets displayed only through javascript using an ajax request to get the feedback Id

Versiunea : 1.0.0. Creat in parteneriat cu Nordlogic Software Product Development . Copyright 2019-2026