Nota: 9,36 / 10 de la 30.658 de clienți verificați
Opinia clientului Anonim37414559 din Ialomita pentru Footshop
Opinia clientului Anonim23333937 din Bucuresti pentru Footshop
Opinia clientului Faic din Constanta pentru Footshop
Instruiti personalul cu privire la modul de trimitere al marfii, comand marimea 44 si m.i se trimite 43 , iar reprezentantul vostru ma minte in fata ca am comandat eu , cand in tabelul cu marimi nu erau decat 41 si 44 , iar dupa opinia mea daca tot sunteti o firma care se respecta ar trebui sa existe si optiunea cu deschidere de colet , ptr ca lg protectiei consumatorului va obliga sa faceti asta
Opinia clientului Alina din Babadag pentru Footshop
Opinia clientului Florin din PIATRA NEAMT pentru Footshop
Opinia clientului Anonim22384775 din Bucuresti pentru Footshop
Opinia clientului Florin din Argel pentru Footshop
Opinia clientului Sonia din Adjud pentru Footshop
Opinia clientului Anonim27514346 din Teleorman pentru Footshop
Opinia clientului Mihai din Neamt pentru Footshop
Opinia clientului Daniel din Ilfov pentru Footshop
Opinia clientului Anonim27538291 din BUCURESTI pentru Footshop
Am dat o comanda recent, cica reducere 50% la toate articolele vans doar in ziua aia. Foarte frumos, dau comanda si dupa 2 zile, dupa ce acel voucher nu mai era valabil primesc un mail, conform caruia de fapt ei nu mai aveau aceea pereche de tenesi in stoc si ca s a produs o eroare +un voucher de 10% reducere...dezamagitor
Răspuns magazin pe 11-09-2019 17:27
Bună ziua, promoția cu reducere 50% a fost pentru articolele selectate și nu la toate produsele Vans. În cazul ofertelor speciale se poate întâmpla că două persoane au comandat ultima pereche în același timp, rezultând într-o eroare de bază noastră de date, ceea ce se poate întâmpla din păcate deoarece stocul online nu este actualizat la secundă cu stocul fizic.
Voucherul de 10% poate fi folosit oricând, însă voucherul de 50% a fost valabil doar pentru o perioadă limitată. În viitor avem planuri să facem oferte la fel de atragătoare ca promoția Love Vans, sperăm că în viitor veți putea beneficia și dumneavoastră de o astfel de ofertă.
Opinia clientului Teodor din BUZAU pentru Footshop
Opinia clientului Valentin din Comanesti pentru Footshop
Opinia clientului Cristina din BAIA MARE pentru Footshop
Opinia clientului Irinel din Borlesti pentru Footshop
Opinia clientului Gabriela din Suceava pentru Footshop
Opinia clientului Anonim24719563 din Navodari pentru Footshop
Opinia clientului Anonim31413167 din Constanta pentru Footshop
Desi puneam in campul de reducere codul, si il si calcula si scadea suma , la pasul urmator revenea la suma initiala 😥
Răspuns magazin pe 11-09-2019 17:07
Salut, ne pare foarte rău că s-a întâmplat așa, am avut probleme tehnice pe site atunci, dar totul s-a rezolvat în sfârșit. Te rugăm să ne contactezi pe chat sau pe Facebook cu numărul comenzii tale și îți vom oferi un cod de reducere de 15% pentru următoarea achiziție.
Opinia clientului Cristina din PLOIESTI pentru Footshop
Versiunea : 1.0.0. Creat in parteneriat cu Nordlogic Software Product Development . Copyright 2019-2026