Opinii de la clienții magazinului online pfarma.ro

pfarma.ro

Nota: 9,53 / 10 de la 8.564 de clienți verificați

Notă magazin

9,53 / 10

Notă produse

9,7 / 10

Ne recomandă

95,68%

de la data înscrierii magazinului în program (01-04-2020)

Imagini atașate de clienții magazinului


Imagine recenzie
Imagine recenzie
Imagine recenzie
Imagine recenzie
Imagine recenzie
Imagine recenzie
Imagine recenzie
Imagine recenzie
Imagine recenzie
Imagine recenzie
Imagine recenzie
Imagine recenzie
Imagine recenzie
Imagine recenzie

Ultimele opinii adăugate produselor pfarma.ro

Nu stă țigara în filtru !!😞

RATING:

Produsul expiră luna viitoare. Nu am fost anunțată că au termen de valabilitate atât de mic. Aceste medicamente in farmacii au termen de valabilitate de cel puțin 12 luni.😠
Imagine recenzie

RATING:

Dupa pozele de mai sus, ce pot sa mai spun. Noroc ca sunt niste fiole dar si asa am indoieli. Asa cum vedeti in imagini, asa am scos produsul din pachet
Imagine recenzie Imagine recenzie

RATING:

Nu am primit ce am comandat
Imagine recenzie Imagine recenzie

RATING:

Am comandat acest produs și am primit procombo simbiotic

RATING:

nu l am primit inca. oare mai vine produsul comsndat

RATING:

Nu a fost trimis😠

RATING:

Nu l-am primit

RATING:

Lungimea nu corespunde 😠

RATING:

Nu il au pe stoc dar pe site tot apare, neseriosi😠

RATING:

Nu ati avut superbil

RATING:

Nu pot da părere despre produs pentru că nici nu l-am mai primit.

RATING:

Nu comandați am sunat la ei sa le spun că spf pt copii era vechii,gelul pt copii la fel și nu au făcut nimic

RATING:

😞Nu a venit curierul dvs

RATING:

Mincinoși 😠😠😠

RATING:

Nu mi-a fost trimis acest produs.😞

RATING:

Părere nu prea bună. 😠😠😠

RATING:

Nu beneficiez de produsul cumparat deoarece nu l am avut in colet

RATING:

Foarte prost, ingrozitor😞😠😐

RATING:

Nu am primit ce am comandat.😠

RATING:

Imagini atașate de clienții magazinului


Imagine recenzie
Imagine recenzie
Imagine recenzie
Imagine recenzie
Imagine recenzie
Imagine recenzie
Imagine recenzie
Imagine recenzie
Imagine recenzie
Imagine recenzie

Ultimele opinii adăugate de clienții pfarma.ro

Azi se face o săptămână de când eu nu am primit comanda. 😠😞

RATING:

Răspuns magazin pe 08-06-2026 08:50

Bună ziua, Vă mulțumim pentru feedback și ne pare rău că experiența dumneavoastră nu a fost conform așteptărilor. Înțelegem nemulțumirea exprimată și tratăm cu seriozitate toate observațiile primite de la pacienții noștri. Regretăm neplăcerile create și vă asigurăm că vom analiza situația pentru a înțelege ce s-a întâmplat și pentru a îmbunătăți serviciile oferite. Vă mulțumim pentru înțelegere și vă dorim multă sănătate.

😠 Am făcut comandă acum aproape 2 săptămâni și am achitat.o online și nu mi-a ajuns

RATING:

Răspuns magazin pe 02-06-2026 16:06

Bună ziua! Ne pare rău pentru întârzierea livrării. Verificările efectuate arată că expedierea a părăsit depozitul nostru în data de 22.05.2026, însă în prezent coletul este blocat în depozitul DPD din Reșița. Vom transmite de urgență o reclamație către curier și vom solicita prioritizarea livrării. Vă mulțumim pentru răbdare și ne cerem scuze pentru disconfortul creat. Vă vom informa imediat ce primim un răspuns din partea curierului.”

Am dat comanda pe data de 18 Mai și nici pana pe data de 31 mai nu a sosit. Mai plătești și transportul cu livrare rapida.... Am luat legătura telefonic cu ei pe data de 29 Mai. Au zis ca degeaba atunci se livrează coletul urmând ca pe 30 Mai sa ajungă. Surpriza nu a ajuns....😠

RATING:

Nimic

RATING:

Răspuns magazin pe 02-06-2026 16:02

Bună ziua! În urma conversației telefonice , am înregistrat solicitarea dumneavoastră de anulare a comenzii. Întârzierea livrării a fost cauzată de disponibilitatea limitată a produsului, pentru care ne cerem scuze. Anularea comenzii a fost efectuată conform solicitării dumneavoastră. Vă mulțumim pentru înțelegere și rămânem la dispoziția dumneavoastră pentru orice alte informații sau solicitări. O zi frumoasa!

Nu am primit nimic.

RATING:

Răspuns magazin pe 26-05-2026 14:30

Bună ziua, Din păcate, produsul dorit este defcitar, motiv pentru care livrarea comenzii a suferit o întârziere. Ne cerem scuze pentru inconvenient și vă asigurăm că facem tot posibilul pentru a expedia comanda cât mai curând. Vă mulțumim pentru înțelegere și răbdare!

Am Comandat și nu mia ajuns comanda niciodată !

RATING:

Răspuns magazin pe 25-05-2026 07:51

Bună ziua, Ne cerem scuze pentru situația creată. Am încercat să luăm legătura cu dumneavoastră, însă din păcate produsul comandat a fost în stoc limitat, iar acest lucru a dus la întârzierea livrării. Regretăm neplăcerile cauzate și vă mulțumim pentru înțelegere și răbdare. O zi frumoasa!

😠

RATING:

Răspuns magazin pe 25-05-2026 07:47

Bună ziua, Din păcate, produsul dorit este deficitar, motiv pentru care livrarea comenzii a suferit o întârziere. Ne cerem scuze pentru inconvenient și vă asigurăm că facem tot posibilul pentru a expedia comanda cât mai curând. Vă mulțumim pentru înțelegere și răbdare!

Am comandat de mai bn de o săptămână și nici acum nu a venit

RATING:

Răspuns magazin pe 25-05-2026 07:41

Bună ziua! Ne pare sincer rău pentru situația creată . Verificând situația comenzii, aceasta a fost ridicată de curier în data de 19 mai. Vom transmite imediat o solicitare către firma de curierat pentru urgentarea livrării și vom face tot posibilul să primiți coletul cât mai repede. Ne cerem scuze pentru disconfortul creat și vă mulțumim pentru răbdare!

😞😞😞😞😞😞. Am dat comadă de pe data pe 17 mai,. Este 24 mai și nici până azi nu am primit comanda.. Am dat comandă de lapte praf pentru un bebeluș. Dacă as fi stat după ei, ar mânca bietul copil când au avea ei chef să trimită produsele.. Am tot sunat la ei să îi întreb dacă mai primesc comada, și când as putea să o primesc,. Mi-au tot spus că în 2 zile voi primi comanda.

RATING:

Răspuns magazin pe 25-05-2026 07:37

Bună ziua! Ne pare sincer rău pentru situația creată și înțelegem perfect nemulțumirea dumneavoastră. Verificând situația comenzii, aceasta a fost ridicată de curier în data de 18 mai. Vom transmite imediat o reclamație către firma de curierat pentru urgentarea livrării și vom face tot posibilul să primiți coletul cât mai repede. Ne cerem scuze pentru disconfortul creat și vă mulțumim pentru răbdare! O zi frumoasa!

Majoritatea produselor au termen foarte scurt de valabilitate. Unul dintre ele, care este un medicament pentru copii, care se folosește ocazional are termen de valabilitate mai mic de 30 de zile. Practic inutil. Sunt foarte dezamăgită 😞

RATING:

Răspuns magazin pe 25-05-2026 07:28

Bună ziua! Ne pare rău că ați fost dezamăgită de experiență. Menționăm că termenul de valabilitate al produselor este afișat pe site, în pagina fiecărui produs, pentru a putea fi verificat înainte de plasarea comenzii. Înțelegem totuși nemulțumirea dumneavoastră, mai ales în cazul unui produs utilizat ocazional, și vă mulțumim pentru feedback. O zi frumoasa!

Foarte dezamăgită ,durată expedierii a durat foarte mult ,iar când am cerut informații despre licăre M-i s-a oferit următoarea scuză ( a trecut prea devreme curierul 😔)

RATING:

Răspuns magazin pe 20-05-2026 11:46

Bună ziua, Ne cerem scuze pentru experiența neplăcută și pentru întârzierea comenzii. Din păcate, am întâmpinat anumite întârzieri și situații neprevăzute cu firma de curierat, însă acestea s-au remediat între timp. Vă mulțumim pentru răbdare și înțelegere!

Nu mi-a ajuns nici acum comanda!😞

RATING:

Răspuns magazin pe 12-05-2026 08:35

Buna ziua, Ne pare rău pentru neplacerea creata. Coletul a fost ridicat de către curier. Voi face imediat o solicitare pentru livrare urgentă, astfel încât comanda să ajungă cât mai repede la dumneavoastră. Vă mulțumim pentru răbdare și înțelegere!

Răspuns client pe 12-05-2026 12:52:

😞Parcă ar veni din China coletul!!!Atâtea zile!!!Dezamăgită!

Comanda a fost facuta pe 02.05! Incepand cu 04.05.am sperat ca voi primi produsele a 2-a zi! Dupa 3 interventii telefonice curierul a ajuns in ziua de vineri 08.05 dupa amiaza...eu ramanand cu iluzia ca oferta de livrare la domiciliu chiar este avantajoasa! 😒

RATING:

Răspuns magazin pe 12-05-2026 08:40

Bună ziua! Ne pare rău pentru întârzierea și disconfortul creat. Înțelegem perfect nemulțumirea dumneavoastră, mai ales având în vedere că ați plasat comanda încă din 02.05 și a fost nevoie de mai multe intervenții pentru ca livrarea să fie efectuată. Ne bucurăm totuși că, în urma conversației telefonice, situația s-a rezolvat și coletul a ajuns la dumneavoastră. O zi frumoasa!

A trecut o săptămână de când am plasat comanda și nu a fost trimisă nici acum 😠

RATING:

Răspuns magazin pe 12-05-2026 08:43

Bună ziua! Ne pare rău pentru întârzierea creată. Comanda nu a putut fi livrată deoarece easybox-ul selectat a fost inactiv în această perioadă. Înțelegem perfect nemulțumirea dumneavoastră, mai ales după timpul de așteptare. Vom face urgentarea livrării la adresa dorită, pentru ca produsele să ajungă cât mai repede la dumneavoastră. Multumim . O zi frumoasa!

Deși am făcut comandă nu am primit nimic😠

RATING:

Răspuns magazin pe 12-05-2026 08:53

Bună ziua! În urma discuției avute, comanda nu a mai fost expediată deoarece ați ales să renunțați la aceasta. Totodată, timpul de livrare a fost mai mare decât de obicei deoarece perioada a coincis cu zilele libere de 1 Mai și weekendul aglomerat pentru firmele de curierat. Dacă vă putem ajuta pe viitor cu o nouă comandă sau alte informații, rămânem cu drag la dispoziția dumneavoastră. O zi frumoasa!

😠am făcut o comanda și plată în 27.04 , când am comandat îmi arată livrare in 29 , azi 04.05.2026 încă comanda nu a fost expediată , nu comandați că sunt neseriosi

RATING:

Nu au livrat comanda, nu au raspuns la email, nu am primit deloc informatii. Cred ca magazinul online nu mai este functional😠

RATING:

Răspuns magazin pe 24-04-2026 16:27

Bună ziua, Vă mulțumim pentru mesaj și ne pare rău pentru neplăcerile întâmpinate. În urma verificărilor efectuate, comanda dumneavoastră a fost anulată la solicitarea lasata in email , motiv pentru care aceasta nu a mai fost procesată și livrată. Dacă doriți să plasați o nouă comandă sau aveți nevoie de asistență, vă stăm la dispoziție. Vă mulțumim pentru înțelegere.

😠

RATING:

😠 Intarzie foarte mult coletul....deja au trecut 7 zile de la comanda si inca nu l-am primit

RATING:

Răspuns magazin pe 09-04-2026 16:05

Bună ziua! Ne cerem scuze pentru întârzierea comenzii dumneavoastră. Din păcate, aceasta a fost procesată în apropierea weekendului, perioadă în care nu lucrăm, ceea ce a dus la un timp de livrare mai mare decât cel obișnuit. O zi frumoasa!

după 1 săptămâna de la comanda,sunt anunțată că nu poate să îmi de-a comanda că este prețul greșit pe site,deși și la ceva timp încă este același preț .😞

RATING:
This gets displayed only through javascript using an ajax request to get the feedback Id

Versiunea : 1.0.0. Creat in parteneriat cu Nordlogic Software Product Development . Copyright 2019-2026