Nota: 9,85 / 10 de la 16.517 de clienți verificați
Filtrează
Opinia clientului IRINA din 400161 pentru RepublicaBIO.ro
Opinia clientului Cosmina din ARAD pentru RepublicaBIO.ro
Opinia clientului Anonim28161035 din GALATI pentru RepublicaBIO.ro
Opinia clientului Anonim34415970 din TIMISOARA pentru RepublicaBIO.ro
Opinia clientului Anonim35853140 din BUCURESTI pentru RepublicaBIO.ro
Opinia clientului Florin din COVASNA pentru RepublicaBIO.ro
Site-ul este foarte prietenos și conține multe informații utile. Așa, da! Totodată pe lângă produsele comandate am primit și flyere cu informații interesante și prezentare a produselor :)
Opinia clientului Ioana din BUCURESTI pentru RepublicaBIO.ro
Opinia clientului Mihaela din ILFOV pentru RepublicaBIO.ro
Ar trebui sa aduca fainuri si de la noi, cele de la moara cu pietre de exemplu sunt de foarte buna calitate. Sunt scumpe fainurile lor. In rest sunt foarte multumita de ei.
Opinia clientului Anonim38106525 din CLUJ pentru RepublicaBIO.ro
Opinia clientului Marinela din CALARASI pentru RepublicaBIO.ro
Sunt foarte mulțumită de produsele primite.Recomand cu incredere
Opinia clientului Mihaela din ARAD pentru RepublicaBIO.ro
Mi-a placut ca am fost notificata pe mail, mesaj si telefon despre statusul comenzii. Voi mai apela la republica BIO.
Opinia clientului Anonim80142722 din VALCEA pentru RepublicaBIO.ro
Opinia clientului Alexandra din SECTOR 1 pentru RepublicaBIO.ro
Extrem de mulțumită de serviciile și produsele Republica BIO.
Opinia clientului Anonim21842353 din BUCURESTI pentru RepublicaBIO.ro
Opinia clientului Freya din BUCURESTI pentru RepublicaBIO.ro
Opinia clientului Anonim27911371 din CLUJ pentru RepublicaBIO.ro
Opinia clientului Linda din BUCURESTI pentru RepublicaBIO.ro
Opinia clientului Daniela din MARAMURES pentru RepublicaBIO.ro
Opinia clientului Christian din IASI pentru RepublicaBIO.ro
Ar ajuta o informație despre tara de origine din care vine produsul. De exemplu pentru ceaiul Matcha. Dacă e Japonia sau alta sursa
Opinia clientului Ana din TIMIS pentru RepublicaBIO.ro
Nu sunt multumita de faptul ca au luat comenzii inclusiv in 18 decembrie 2017 si in momentul in care am facut comanda respectiva sa afisat ca livrarea se va face in 22 decembrie 2017 ca ulterior sa fiu informata prin e-mail ca livrarea produselor se va face numai in 4 ianuarie. Consider ca este normal sa se comporte asa cu clientii? Consider ca daca nu esti capabil sa livrezi, nu trebuie sa iei comenzii. O inselaciunbe de plus...!!!!
Versiunea : 1.0.0. Creat in parteneriat cu Nordlogic Software Product Development . Copyright 2019-2026